Čokobomba

Čokoládový dort, nepečený, zn. moooc čokolády!

Sara oslavila krásných 21 let. A to si žádá dortík. Jediná možnost = jednoduchý, nepečený, abych to zvládla i v naší maličké kuchyni.

Jdeme na to:

na sušenkový základ:

100g máslových sušenek (je třeba vybrat takové, které lehce rozmačkáte v ruce)

100g másla

na náplň:

500g tvarohu/čerstvý sýr (queso fresco/requesón)

250ml smetany ke šlehání (nata para montar)

300g čokolády (použila jsem chocolate da taza, 41 procent kakaa - používá se na horkou čokoládu)

na polevu:

150ml smetany ke šlehání

200g čokolády (51 procent kakaa)

+ cca 50g bílé čokolády na dezerty (chocolate para postres)

Formu (nejlépe s oddělatelným dnem) vyložte potravinářskou fólií, na mírném ohni rozehřejte máslo. Rozdrťte sušenky, smíchejte s máslem a vtlačte na dno formy. Dejte do lednice.

Ve vodní lázni (větší hrnec na hrnci s vodou) rozehřejte čokoládu (300g), mezitím v míse promíchejte tvaroh, postupně přilévejte smetanu. Rozpuštěnou čokoládu nechte chvilku vychladit a potom do ní lehce vmíchejte tvarohovou směs. Metličkou vyšlehejte dohladka. Pokud čokoláda po přidání tvarohu tuhne, vraťte hrnec ještě na chvíli nad páru. Směs nalijte na sušenkový základ, a šup s tím do ledničky.

Nechala jsem Dortíka relaxovat v ledničce tak dvě hodinky. Pak je třeba ve smetaně rozehřát další čokoládu (ano... jeden dort - půl kila čokolády...). Vymíchat dohladka a nalít na odleželý dort. Rozehřejte bílou čokoládu, naplňte s ní zdobítko (nebo jako já kornoutek z pečícího papíru) a můžete zdobit podle svých představ. Třeba inspirováni marockými vzory :)

Tagy:

  • dort
  • Sevilla
  • malákuchyň