Noche en blanco - 6.10.

Těsně před půlnocí jsme vyšláply na Giraldu.

Šaty na kolo lepší nebrat. No, záleží. Asi to chce trošku praxe, uznávám. Nakonec jsem to ale nějak zvládla.

Teatro odpadlo, tak jsme s Domčou vyrazily na tapas. Jak jinak než do Las Columnas.

Večer jsme se Sárou vyrazily na sevillskou akci: 'Noche en Blanco'. Řekla bych, že je to v podstatě srovnatelné s naší muzejní nocí. Jen se to vztahuje na památky v centru města. Vyrazily jsme tedy do katedrály. Fronta i přes svou délku rychle zmizela a už jsme byly uvnitř. U milého pana sekuriťáka jsme si nechaly lahev s vodou s tím, že se pro ní později vrátíme - žádný problém (pak už tam bylo zavřeno a svou lahev jsme stejně nedostaly).

Dojem z velkolepé návštěvy nám to ale samozřejmě nezkazilo. Sevillská katedrála je největší gotickou katedrálou v Evropě a je fákt obrovská. Barokní oltář září zlatem, hrobku Kryštofa Kolumba mají na ramenou čtyři kamenní nosiči, gotické klenby jsou díky své velikosti až magické, ve výstavních prostorách můžete najít i některé obrazy od Goyi (Santa Rufina a Santa Justa - s Giraldou vpozadí) nebo Zurbarána (Kristus).

Těsně před půlnocí jsme se dostaly i na Giraldu. Překvapilo nás, že ve věži nejsou schody, ale několik nakloněných plošin. Naštěstí dnes v půlnoci zvony nezvonily, takže to naše bubínky přežily ve zdraví. Potom jsme měly v plánu jít i s Julii, která dnes první den pracovala (v italské restauraci Taggliatela), do La Alameda na botellón, ale nakonec to krachlo. Isa se totiž rozležela na pohovce, takže nešla ani ona (Sára mě naučila nový výraz: se ha apalancado = znamená podle jejího vysvětlení, že si domluvíš schůzku s kamarády, ale pak si pustíš TV a už se ti nechce; taky mají slovíčko: pereza = což je podstatné jméno pro vyjádření toho, že se ti něco nechce; zatím marně hledám české ekvivalenty...).

Zítra ale vstáváme, tak budem aspoň fresh.

Tagy:

  • erasmus
  • Sevilla
  • památky