Izolepa - 4.10.

Zase od 8:30, fuuu.

Ale v pohodě, s Rose, Domčou a Jamesem jsme přišli na hodinu přesně na půl a měli jsme štěstí, že jsme si alespoň sedli. Rozebírali jsme opět 'Brevísima relación...' v originále. Drsné. Bartolomé de las Casas se jako obránce práv Indiánu zdál sympatickým chlapíkem 16. století. Dokud jsme se nedozvěděli, že měl černého otroka.

V copisterii jsem si koupila izolepu. Řeknete si: to je teda zase informace... Jo. Ale já jsem tam strávila tak deset minut popisem izolepy. Nějak to nešlo. Zkoušela jsem všechno, od "věci, která dokáže lepit papír" po "průhledný pruh, se kterým se lepí", ale ne... Pro příště je to 'fiso' nebo 'celo'. Alespoň jsem pobavila paní prodavačku..

Tyhle odpolední hodiny španělštiny jsou parádní, fakt mě baví :)

Vyrazila jsem na nákup. Zas jsem tam strávila hrozně času... Zkoumáním toho, co u nás máme a co ne... Třeba takový mušle v plechovce hmmm, možná na to časem seberu odvahu.

Taky jsem zapomněla zmínit, že co se týče přednosti v jízdě, konkrétně reakce na semafory, se to tady moc nepřehání. Každý jede tak nějak, kdy se mu to hodí. Ze začátku to bylo trošku překvapivé, ale už jsem si zvykla.

A když už jsem u těch rozdílů... Abyste si napustili studenou vodu do sklenice, musíte počkat třeba tři minuty, než odteče ta naprosto horká voda, která se za to odpoledne v těch trubkách ohřála. Jdu koukat na Simpsonovi ve španělštině. Holky se mi smějou, že i reklamy sleduju se zaujetím. Snažím se porozumět za každou cenu. Hah

První pečení v naší mini troubě dopadlo úspěšně: sardinky s cuketou a rozmarýnem.

Tagy:

  • erasmus