Halloween - 31. 10.

Naše dušičky tady jedou docela v americkém stylu. Hlavně, že 1. 11. je fiesta a nejde se do práce :)

Hurá! Dočetla jsem první dílo ve španělštině!!! Don Álvaro zdolán a můžu se naplno pustit do Dona Juana!

Na literatuře probíráme dílo "La Cautiva", na divadle "Barranca abajo". Pokusily jsme se s Domčou poprosit profesorku na Lenguu Españolu, aby nám umožnila "jednodušší zkoušky", ale žádný takový, tak uvidíme, za pokus to stálo. Haha.

Na italštinu jsme měli supl. Zeptal se, kolik je ve třídě cizinců. Jediná jsem zvedla ruku, pak se mě italsky zeptal, jestli rozumím španělsky, to by nebylo tak strašné, kdybych mu neodpověděla : " Comme si, comme ça" (což sice znamená "více méně", jen je to francouzsky... faux paux heh). Tak jsem aspoň pobavila třídu.

Večer jsem skočila do AlCampa pro pivo a vajíčka. Kluci, které znají holky Katalánky z programu Seneca, nás pozvali na večeři k nim do bytu (bydlí kousíček od nás). Mario udělal tortilla de patatas - byla mega a moc dobrá. Otevřeli jsme pivo a zahráli jsme si "picí hru" - styl "kdo má sourozence, tak za každého vypije lok svého alkoholu. Byla to sranda, hlavně taky proto, že jsem zase spoustě věcí nerozuměla... Jak si jedou zvykneš na mluvu profesorů...

Potom jsme se namalovali (holky jako catriny - v Mexiku tak chodí holčičky na svátek Día de los Muertos, kluci tak nějak děsivě) a vyšli jsme do víru ulic. Na botellónu na Alamedě jsme se potkali s Federicou a Mattiou, s Timem upírem a s Rubénem, který to tam rozjížděl na kytaru (vážení, nechápu ten španělský rytmus, přijde mi, že musí mít dvě pravé ruce...). Super večer! Odcházely jsme (já, Deisy a Fede) klasicky "dřív" - tzn. ve čtyři ráno.

Tagy:

  • erasmus
  • halloween