Hola cariño - 30. 10.

Měj se hezky, užívej si a hodně studuj!

Včera jsem dělala věci do školy, a hodně jsem spala... Dneska jsem zkusila další rybku: Jurel Blanco (výborná!!!). Pán u mořských plodů už mě zná, a všem říká "cariño" (zlatíčko), což mě ze začátku trošku zarazilo... Přiznávám. Byl tam i mladý pomocník, který znervózněl, když jsem se koukala, jak mi připravuje Jurela. Tak mu ten starší napovídal, na co se mě zeptat (zeptej se jí, odkud je; a jak dlouho je ve Španělsku). Když už mu došly nápady, skončili jsme u fotbalu. Že zná Pavla Nedvěda a Petra Čecha.

Juan (profesor literatury z UK) mi napsal: měj se hezky, užívej si a hodně studuj! Uvidíme, jak se mi podaří všechny tyto úkoly splnit...

Po španělštině byla nutná siesta a v sedm jsem vyrazila na diskuzi o nezávislosti na rodičích a samostatnosti (projekt Jana - kamarád z Německa, fakulta psychologie). Bylo nás osm: já, Jan a šest Španělů (převážně z Huelvy, Córdoby nebo Sevilly), plus dva Španělé, kteří moderovali diskuzi. A bylo to neskutečně zajímavé. Řešila se převážně ekonomická situace studentů a dospěli jsme k závěru, že španělští studenti se osamostatňují později, že je k rodičům váže nejen emocionální a finanční závislost, ale jak sami řekli - jsou "zadek (culo)" Evropy, všechno mají daleko a nejsou tak otevření cestování a příležitostem osamostatnit se (na rozdíl od severnějších Evropanů). Když jsem zmínila, že jsem chtěla na Erasmus také proto, že jsem si chtěla "dokázat", že se o sebe zvládnu postarat sama..., moc to nechápali. Přiznali, že jsou určitě i línější. Bylo to každopádně moc fajn, poznala jsem zase nové tváře :)

Tagy:

  • erasmus
  • studies