Sí, es un lío - 3.10.

Úterýýý.... Zaspala jsem. Probudily mě až zvony v osm.

Začátek hodiny: 8:30, cesta do školy: 20 minut, když je volný místečko na stanici Sevici, jak se profesoři tváří na pozdě příchozí už jsem zmiňovala... V rekordním čase pět minut jsem se vypakovala z bytu.

Na hispanoamerické literatuře se pan profesor ke své nelibosti dozvěděl, že skoro nikdo ještě nečetl knížku od Bartolomé de las Casas - Brevísima relación de la destruición de las Indias. Ups... Půjčila jsem si jí odpoledne v knihovně. Představte si, už jsem 'matriculada' v jejich systému, a dokonce jsem si zvládla půjčit knížku, to je pro mě úspěch dne.

Na předmětu 'Lengua Española I.' bereme skoro to samé jako v 'Úvodu do lingvistiky', jen je vtipné, že kolikrát je nám představován třeba etymologický jev na slově, jehož význam neznám ani bez historického úhlu pohledu. Dneska jsem se chytla, ukázka: azafata = letuška byl v minulosti výraz pro služebnou královny, která jí nosila kafčo na tzv. azafate (tác), v dnešní době jde tedy o servírku v letadle.

Hodina italštiny odpadla, tak jsem v klidu počkala na hodinu hispanoamerického divadla. A! Profesor Camacho (výborný mimochodem) nám pouštěl ukázku z pražského: Teatro Negro de Praga (vůbec jsem netušila, že je to takhle známé). Vibrace vlastenecké pýchy...

Potom jsem upalovala domů na vytouženou siestu. Po třech hodinkách klidného spánku jsem začala řešit věci do školy. Je to teda všechno jedno velký lío (=nepořádek). Z emailu od Juana jsem se dozvěděla, nebo si aspoň myslím, že jsem se dozvěděla, že až se vrátím, tak se mi nebudou počítat 'španělské kredity', ale 'české kredity', které získám za korelující předměty tady ve Španělsku. Ech. Super. Tak to místo povinných 20 přivezu tak 12. Zatím to mám tak, že za 'Přehled hispanoamerické literatury' na UK (celoroční předmět za 6 českých kreditů) tady na US mám dva předměty: 'Literatura hispanoamericana I.' a 'Teatro hispanoamericano' (oba na jeden semestr, každý za 6 španělských kreditů). Je to ale bohužel dosti nepoměr, protože tady mám jeden předmět 3x1,5 hodiny týdně, zatímco v Praze je to jen 1x1,5 hodiny týdně. Přesto ale za tyto dva předměty (9 hodin týdně), za které tady dostanu 12 španělských kreditů, dostanu na UK jen 6 českých kreditů... Fáákt super. No co, zítra zkusím jít ještě na dva další předměty a uvidím, jak mě to bude bavit. Je třeba si uvědomit, že se stále jedná jen o jeden uznaný předmět a strávím nad ním 9 hodin týdně plus dost času navíc. Dále budu tři předměty plnit dálkově, abych na UK mohla bez problémů pokračovat v letním semestru. To budou 'Formas de expresión escrita', Gramatický seminář III. (tady by mi s tímto 'názvem' koreloval jen jeden předmět pro čtvrťáky, jehož zkouška je pro mě neudělatelná) a 'Čtení textů hispanoamerické literatury IA'. Aby toho ale nebylo málo, musím si potom doplnit i výuku z přednášek předmětu 'Normativní mluvnice', který je celoroční (abych opět mohla pokračovat v LS). Aby toho nebylo ještě míň, tak tady chodím na italštinu, jenže jde také o celoroční kurz, takže jsem se domluvila s místní profesorkou, že mi na konci semestru napíše papír, že jsem chodila na její hodiny a v Praze (po zdárném napsání zápočtu) budu pokračovat v LS. Ale nedostanu za to tady žádné kredity (3x1,5 hodiny týdně). Pro nedostatek kreditů si tedy ostatní předměty zapíšu jako volitelné (to jsem pochopila tak, že za volitelné předměty dostanu tady i v Praze stejný počet kreditů). Ty volitelné jsou tedy 'Lengua Española I.' a 'Español para extranjeros B2'. Uaaaaa, je toho montón. Tak mi držte palce.

A všichni se tu jmenují Jesus...

Tagy:

  • erasmus
  • kredity
  • Jesus