Improvizace nejen v kuchyni - 26. 10.

S kolem působím zajisté neohroženě a nebezpečně.

Dneska nás na Lengua Española požádala o analýzu lingvistických textů... Dobřeee.... Nejsem si tím tak jistá, nicméně se pokusím udělat maximum. Saussare, Chomsky, Hockett, Crystal a další pánové mi tímto velice ztížili žití.

Na literatuře se vrháme na Dona Juana, což je fajn. Na hispanoamerickém divadle bereme "gauchos" (= argentinští kovbojové, jejichž existence se v hispanoamerické literatuře dost odráží). Potom jsem šla číst Dona Juana do kavárny, zaplatila jsem Victorovi poplatek za tréninky v týmu, koupila jsem si permici do tělocvičny (na férovku jsem do pavilonu vjela i se svým kolem Sevici, protože poblíž není žádná stanice, poprvé jsem se cítila jakože dělám něco, co je fakt dost drzé a asi mě vyhodí, ale oni v pohodě - opři si to tady o okýnko, vyřiď si to, v klidu), cestou domů jsem dokonce v sámošce koupila i ten filtr do dřezu!!!

Nakoupila jsem si, a teď se snažím vyplodit komentář k dílu Brevísima relación de la destrucción de las Indias.

Večer jsem v improvizované formě upekla quiche. Přijela kamarádka Sáry - Cristina, tak jsme si udělaly dámskou jízdu. Quiche, Julia udělala tortillu z cukety, víno, jamón a nic nám nechybělo.

Quiche: těsto jsem pohoršeně koupila... na pánvi jsem osmahla jamón, rozprostřela jsem ho na těsto, potom jsem na té stejné pánvi trošku opekla pórek, šup s ním na jamón, v misce jsem smíchala 4 vejce, zakysanou smetanu (nata agrida), rozmarýn, muškátový oříšek a špetku soli, do pekáčku na jamón s pórkem a péct dozlatova. Holky si to moc chválily (ještě, že mi zbylo na dnešní oběd).

Náš holčičí večer jsme zakončily v Uthopii, jen na chviličku.

Tagy:

  • erasmus
  • bicicleta
  • quiche