Jak jsem zaspala a ukradli mi kolo - 24.9.

Hlavně, že jsem včera říkala, že v 7:45 musíme vycházet z bytu...

Samozřejmě, že jsem zaspala, holky mě v 7:45 probudily...Dios... Nakonec jsme to ale stihli, a v 8:30 už jsme si to drandili ze stanice Santa Justa do Cádizu, k oceánu. Vlak krásný, pohodlný, za hodinku a půl jsme tam byli. Vystoupili jsme na stanici Estadio a prošli jsme se po pobřeží k centru. To zabere tak hodinu a něco. Cestou jsme se zeptali v jedné půjčovně surfů, jestli bychom si mohli zaplatit lekci. Dneska nejsou vlny, řekli, možná odpoledne.. Dozvěděli jsme se taky o podivné otevírací době (9:00-12:00 a 18:30-21:00), že prý přes den to mají zakázáno od pláže. Tak jsme vyrazili podél pobřeží ke katedrále, přes Plaza de las Flores (Tapete), kolem Mercado Central (který je bohužel v neděli zavřený) až na pláž La Caleta.

Katedrála je dominantou města.
Opravdu fotogenická :)
Přesně ve dvanáct začala před vstupem do katedrály v rytmu úderů zvonu tancovat tanečnice flamenka.

Cestou jsme se teda zastavili na obědě. Měli jsme cizrnu se zeleninou, na jazyku se rozplývající hověží maso na víně, pečeného tuňáka, bramborový salát s krevetami a různé druhy masových kuliček. Prošly jsme s holkama i Parque Genovés (mají tam asi 50 druhů rostlin i vodopád, krása).

Teď už ale směr pláž.
Jak se tam dostal? :O
Modro.
Asi nekonečný myšlenky.

V půl sedmé jsme byli před surf půjčovnou. Tam nikdo, jen dvě Němky, zoufale čekající na půjčení surfu. Seznámili jsme se, že prý jsou teď obě taky v Seville. Tak už pár lidí přece jen znám... Nakonec jsme se dočkali a protože nebyl žádný volný instruktor, zkusili jsme chytat vlny sami. Haaah, bylo to skvělý, shodli jsme se s bráchou, že co nejdřív jedem zas!!! Pecka den. Jenže. Co se mi nestalo cestou domů... Ukradli mi kolo. Ale ne jen tak ledajaké kolo, Sevici kolo. Byli to dva zdánlivě nevinní puberťáci. Mně to kolo nešlo zasadit do toho stojanu a oni se nabídli, že prý mi pomůžou. Ano, jsem naivní a věřím v lidstvo, to je ten problém. Než jsem stačila něco udělat, byli pryč.

Tagy:

  • erasmus
  • Cádiz
  • kolo
  • sea