Dokonce i studuju... - 20. - 26. 11.

Studujuuuuu.

Aby to nevypadalo, že jen jezdím na velbloudech a na windsurfu, přidávám také fotku svých studijních materiálů...

Probíráme dílo Martín Fierro, autora Roberta Arlta, El Estudiante de Salamanca od Josého Esproncedy, morfosyntax (to je složitost, prosím... povýšená o andaluzský přázvuk) a minulé časy.

Pár odpolední jsem musela dospat marocký deficit. V pondělí jsem si zas koupila rybku (Jurel Blanco - doporučuji) a zkusila jsem si ji upéct s tím marockým kořením!!! MMMMMMmmmmm. Mňam.

V úterý nám odpadla jedna hodina, tak jsem si byla v C&A koupit šálu. Přemýšlím ekonomicky, takže jsem si pořídila šálu velikánskou, která se v případě nouze dá použít jako deka. Na zimu tady nejsem úplně dobře připravená. Moje motto tudíž zní: ,,Vrstvi." A funguje to, ráno je kosa. Ve čtvrtek odpoledne ale teploměr na ulici hlásal dokonce 34 stupňů! Na sluníčku...

Taky se snažím dělat úkoly z předmětů, které dělám na dálku, ale zabírá to hodně času... A čtu.

Na hodině španělštiny B2 nám profesorka pustila krátkometrážní film Pasajera. Není třeba umět španělsky... (jediné potřebné slovíčko je reloj - čti "reloch" = hodinky). Zaručeně se pobavíte!

A abych nezapomněla! Už v centru začaly vánoční trhy. Ale ouha. Svařák tu nemáme... (alespoň zatím). Všechny stánky, co zatím stojí před katedrálou prodávají jenom figurky do betlémů. A že jsou propracované!

A světlíčka na pomerančovníkách!

V sobotu studium... Hecovaly jsme se se Sarou! A o přestávkách jsme zpívaly Ya no puedo más (= už nemůžu víc). Večer jsme si pustily film Inside Out!

V neděli taky studium. S tím rozdílem, že jsem šla na oběd s Tinou.

Casa Ricardo - bar, který si zamilujete hned. Doporučil mi ho Alberto, se kterým jsme jely přes Blablaacar do Cádizu a tedaaaa. Byly jsme s Tiinou nadšené! Vyhlášené jsou tady croquetas, můžete si dát 4 - 24 kousků. Jsou to takové smažené kouličky plné sýra a jamónu, je to výborné!

Vevnitř je narváno.

Číšníci za barem kmitají, pamatují si třeba pět objednávek najednou, každý křičí to své někam do dálky, působí to chaoticky, ale mají v tom systém, a ještě počítají rychlostí blesku, ceny píšou na bar, blízko u hosta, který si objednává. Jí se vestoje.

Vánoční výzdoba už dobývá i jižní kraje:

S Giraldou a katedrálou.
A Puerta de Jerez.

Tagy:

  • erasmus
  • studium