18.9.

Tak, dneska jsem konečně pochopila to slavné "mañana"...

Daly jsme si se S. a J. (studují historii umění, jsou obě z Tarragony, tady v rámci programu Seneca) sraz ráno v 9:00. V 9:36 vstávaly a z bytu jsme vycházely po desátý... Plánovanou Torre del Oro jsme nestihly, nicméně v budově Centra Internacional jsem se dozvěděla, že bez předem sjednané "schůzky" (Cita Previa) mě k tomu okýnku s lidma, kteří jsou alespoň trochu připraveni na ztracené duše připraveni, prostě nepustí. Tak "mañana" otra vez. Achjo. Koupila jsem si roční používání Sevici (něco jako rekola, jen trošku vymakanější, opravdu to parádně funguje, všude se dostanete na kole, všude jsou pruhy pro kola, skvělý) a mohly jsme vyrazit objevovat Sevillu.

Be different, they say.

První jídlo, který jsem měla po snídani (koktejl Herbalife mě zas jednou zachránil, ještě, že jsem ho provezla v tom kufru jaja), byl jakýsi McWrap (nekecám). Veškeré mé iluze o středomořské dietě jistojistě zmizely. Většina lidí se tu živí převážně smaženým jídlem, McDonald's nebo KFC ideální. Po obědě jsme si s holkama zajely pro erasmáckou kartičku. Zařízeno. Ještě si asi koupíme tu druhou (aby to nebylo zas tak jednoduchý, tak klubů pro Erasmáky je tu hned několik). A odpoledne jsem si byla konečně nakoupit. Měla jsem takovou radost z toho, že i v supermarketu vedou koloniál. Neříkej hop... se říká. Nevěděla jsem totiž, do jakých obřích igeliťáků svůj nákup budu muset dát. Pytlíky všude... fakt, a to jsem si myslela, že u nás to lidi přehání... Dokonce i pán u zeleniny mi pověděl, že si tu jednu cuketu prostě musím dát do pytlíku. Když jsem mu !plynule! odvětila, že nerada produkuju plastový odpad, jen pokrčil rameny a řekl, že to prostě musí být. Stejně jsem jí tam nakonec nedala. Hah.

Ale stěna s jamónem je k sežrání O:)

Než pojedete na Erasmus, udělejte si do zásoby pasový fotky, bude to sice jen o trošičku, ale přece jen snazší :)

Moje první večeře byla omeleta s jamónem. Holky se divily, že večeřím tak brzo, dobře, bylo to před šestou, ale teda večeřet v deset :O

Na šestou jsme si našly erasmáckou akci - Torre del Oro. Přišly jsme v půl sedmý a připojily jsme se na peckovní tour centrem. Torre del Oro, Judería (musím se vrátit do toho krámku s Turrónem), Universidad de Sevilla, La Catedral y Giralda (+ Patio de las Banderas) a další.

Krásná Giralda z Patia de las Banderas.

Las Cadenas, v židovské čtvrti. K tomu domu se váže legenda o useknutých hlavách. V noci prý trošku děsivé...

Sloupy s lodí Kryštofa Kolumba.

A potom, zlatý hřeb dne! (tam jsem nakonec šla jen já, holky měly sraz s nějakou kamarádkou). Gastrotour po tapas barech. Tortilla, morcilla, pringa, všechny tyhle mňamky.

Jedna ze zastávek naší Tapas Tour. Sem se chodí hlavně na pomerančové víno (!a že to stojí za to!). No, byla jsem nadšená. Jediný háček byl v cestě zpátky domů... Jedenáct večer, PIN kód na Sevici a 8% baterky. Tak rychle jsem na kole snad ještě nejela. Navigace ukazuje 43 minut pěšky, 35 na kole, 6 km. Řekla jsem si, zvládnu to, přála jsem si to... (asi dostatečně). Dojela jsem na naší Avenidu, mobil = 1% baterky. Uffff. Dobrooou :)

Tagy:

  • erasmus
  • Sevilla