Klidný týden - 6. - 12. 11.

Teď to chce trošku klidnější týden, a studium volá čím dál tím silněji...

V pondělí jsem okusila novou rybku: Pescadilla fina. Podle paní, která stála ve frontě přede mnou, jsem si nechala udělat takové medailonky. A byla peckovní O:)

Jen se salátem!!! - do kterého mimochodem už vždycky přidávám slunečnicová nebo dýňová semínka.

V úterý mě Risa (má japonská kamarádka ze španělštiny pro cizince) pozvala na taller o Haiku. Haiku je japonská poezie, zpravidla se vztahující k ročním období. Má 5, 7 a 5 veršů a hodně záleží na zvuku slov. Přednášel pan prof. Fernando Rodriguéz-Izquierdo, kapacita, pokud mluvíme vůbec o spojení japonsky a španělsky mluvícího světa. Zřejmě jediný Španěl, který se zabývá uměním Haiku tak detailně.

Ukázka z blogu: http://mrippolito.blogspot.com.es/2017/02/japanese-haiku-212017.html

Ve středu po škole jsme si zahrály přátelák. Konečně je nás víc než 8 a už tvoříme regulérní tým! Příští středu už máme zápas!

Ve čtvrtek jsme byli s Domčou, Timem, Tinou a Martou na reprezentaci díla Don Juan Tenorio. Neobvykle provedené, na hřbitově de San Fernando en la Macarena.

Chvílemi až děsivě autentické. Herci perfektně využili prostoru. A tedy musím říct, že to je nádherný hřbitov! Spíše taková zahrada... Sympatický průvodce nám prozradil, že hřbitov má tři části: jedna je pro věřící, jedna pro nevěřící a jedna pro občany židovského původu (dodnes je určená právě pro ně). Také se tam nachází mnoho soch od známých umělců, celkově je toto místo unikátní. A náš zážitek je přesně takový.

Pátek, sobota a neděle: studium, spánek, jídlo.

Tagy:

  • erasmus
  • week