První měsíc na Sicílii

Zažila jsem toho moc. Nejde to ani slovy popsat.

- Byla jsem poprvé na pláži, kde jsem se seznámila s majiteli školy windsurfingu.

- Ochutnala jsem koňské maso (ano, opravdu se tu jí, Catanie je touto gastronomickou tradicí proslulá) a přesto, že jsem na začátku vážně nechtěla, jsem moc ráda, že jsem to zkusila, skoro až nerada to říkám, ale bylo dobré.

A taky jsme měli organizovanou ochutnávku všeho.

- Demonstrovali jsme s kamarády za klima, dost mě překvapilo, že to studenti zorganizovali i tady.

- Zkusila jsem využít veřejnou dopravu v sobotu a v neděli a nevyšlo to podle očekávání... Chtěli jsme jet se Samym (kamarád z Německa) na pláž, ale když jsme na autobus čekali už přes hodinu a půl, vzdali jsme to a šli jsme radši pěšky... zpětně jsme se dozvěděli, že prý někdy vynechává.

A večer jsme objevili tohohle čupr pána pizzaře a ochutnali jsme pizzu alla parmigiana (s lilkem, ricottou a vejcem).

- Taky jsme neohroženě vylezli na věž Monastera dei Benedettini, kde studuju. Na západ slunce jedině tam! Pro studenty vstup za euro, ostatní za 3.

- Začala jsem cvičit v Calisthenics Catania, nevšední tělocvična, kde se každou lekci přiučím i sicilskému dialektu.

Představuji vám trenérku Anu <3

- A v neposlední řadě jsem stále unešená z místních trhů. Jsou tu všeho všudy dva. Jeden u Piazza Duomo (mám ho blíž, ale je trošku dražší) a potom u Piazza Stesicoro. No a na tom druhém si můžete koupit jeden kus oblečení za 50 centů, když máte štěstí. Second hand, samozřejmě.

- Na chvíli jsem se stala mezi Erasmáky slavnou. Vyhrály jsme s Alicí beerpong! Dělám České republice snad jen dobré jméno :)

- No a to by nebylo, abych si nechala ujít festival jídla, který se konal v parku Villa Bellini poslední březnový večer. Zároveň jsme potom s vínem oslavily novou prezidentku Slovenska.

Tagy:

  • jídlo
  • erasmus
  • fun