Fiesta de los Santos - 1. 11.

Návštěva.

V jednu přijela Terka (studuje teď na semestr v Granadě, tak jsme se rozhodly pro exchange). Potkaly jsme se kousek od Torre del Oro, nechala si u nás věci a zašly jsme si ido Las Columnas na oběd. Dala jsem si solomillo (doporučeno Albertem z Blablacar) a pecka!! Je to vepřové s bramborem, pečené na česneku, no ... lahůdka! Prošly jsme židovskou čtvrtí a koukly jsme se na Plaza de España, kde se Terce líbilo asi nejvíc.

Plaza de España.
Na Guadalquiviru bylo rušno...
Princezna na zámku.
A tančilo se flamenco.

Potom jsme se prošly, kolem radnice, ulicí Sierpes až na Alamedu.

Zastavily jsme se ještě u Teatro Lope de Vega, byl tam zrovna festival tance.

Navštívily jsme i Iglesia de Gran Poder (byla fiesta, tak ho měli výjimečně otevřený), kde mají sochu Ježíše, která se při výjimečných příležitostech vynáší ven.

Bylo to až ohromující.

Sáhly jsme si na jeho patu a pádily jsme na Alamedu do baru (hned na začátku od sloupů směrem od Setas, za tím prvním barem, trošku schovaný), jehož jméno určitě ještě zjistím. No a daly jsme si do nosu (každou nás to vyšlo na 10 euro, ale stálo to za to ...). Zkusily jsme espinacas españolas (špenát s cizrnou), chipirón (kalamáry se salátem), paellu a tuňáka, všechno bylo excelentní. Popíjely jsme sangríu a nic nám nechybělo.

Kolem desáté jsme šly na vyhlídku na Metropol Parasol (Setas de Sevilla), vstup je za 3 eura (a důležité: v ceně je potom pití zdarma - dole v baru Sereñas, a taky pohled). Nahoře je to krásné! A jak to všechno tak hezky svítilo. Ideální příležitost pro hluboké rozhovory :)

Ve dvanáct jsme dorazily domů a samozřejmě jsem si nevzala klíče... Holky už skoro spaly, tak jsme to stihly akorát.

Tagy:

  • erasmus
  • Sevilla